În această după-amiază, a fost semnalat prin SNUAU 112, un accident rutier între un autoturism și un microbuz, produs pe DJ182B, în localitatea Remeți pe Someș.
”Pentru gestionarea situației de urgență, au fost alocate o autospecială de stingere cu apă și spumă, un echipaj de descarcerare, echipajul de Terapie Intensivă Mobilă, trei echipaje de prim ajutor SMURD și un echipaj al Serviciului de Ambulanță Maramureș”, a informat ISU Maramureș.
Din primele informații, în microbuz se aflau cinci persoane, care au fost evaluate medical la fața locului, iar în autoturism se afla doar conducătorul auto, rămas încarcerat. S-a intervenit pentru descarcerare victimei.
Patru victime, rezultate în urma accidentului, au fost transportate la spital, de către echipajele medicale. Celelalte două au refuzat transportul la spital.