AcasăEvenimentSportFOTBAL. MECI AMICAL -  Minerul Baia Mare - ACS Comuna Recea, scor...

FOTBAL. MECI AMICAL –  Minerul Baia Mare – ACS Comuna Recea, scor 2-4

FOTBAL. MECI AMICAL Minerul Baia Mare a pierdut al treilea amical din această perioadă de pregătire, scor 2-4 cu ACS Fotbal Comuna Recea, echipă ce evoluează în Liga a III-a. La pauză, cele două echipe au intrat la cabine la egalitate, scor 2-2.

Minerul a început bine partida, marcând primul gol încă din minutul cinci prin Balmoș. Șapte minute mai târziu, oaspeții au restabilit egalitatea printr-o boltă peste portarul Anișoreac.

În minutul 21, Minerul revine în avantaj după ce apărarea oaspeților a fost luată prin surprindere.

După niciun minut Recea restabilește egalitatea, iar cele două echipe intră la cabine cu scorul de 2-2.

minerul baia mare2

La zece minute de la reluare, ACS Fotbal Comuna Recea a intrat pentru prima dată în avantaj pe tabela de marcaj după o greșeală în defensiva noastră.

În minutul 63, Marius Feraru de la oaspeți marchează în poarta echipei noastre și stabilește astfel scorul final, 2-4.

Partida retur dintre cele două echipe va avea loc sâmbătă 5 august pe stadionul din satul Săsar, cu începere de la ora 10:30.