AcasăEvenimentSportVOLEI. AL DOILEA MECI AMICAL – Unirea Dej – Știința Explorări Baia Mare...

VOLEI. AL DOILEA MECI AMICAL – Unirea Dej – Știința Explorări Baia Mare 2-2

VOLEI. AL DOILEA MECI AMICAL Știința Explorări Baia Mar a încheiat la egalitate, scor 2-2, meciul amical cu echipa de volei Unirea Dej. S-au jucat doar patru seturi, decizia fiind luată de comun acord, scrie Dej 24.

VOLEI. AL DOILEA MECI AMICAL Cea de-a doua partidă de verificare dintre Știința Explorări Baia Mare şi Unirea Dej, programată pentru duminică, în Sala Sporturilor din Dej, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2, fapt inedit în volei. Decizia de a se juca doar patru seturi a fost luată de comun acord de cele două formații.

Primul set a fost adjudecat de Unirea, 25-17, pentru ca Ştiinţa să egaleze pe tabelă, după 25-23 în actul secund. Dejenii s-au impus în runda a treia, 25-22, iar meciul s-a încheiat 2-2, cu un ultim set câștigat de voleibaliștii din Baia Mare, 25-17.