AcasăEvenimentSportVIDEO: Unul dintre cele mai frumoase goluri văzute pe un stadion de...

Fotbalistul brazilian Hulk a marcat un gol uimitor pentru FC Porto, în meciul câştigat în weekend cu „rivalii” de la Benfica (3-2). Hulk a şutat în balon atât de puternic încât viteza acestuia a ajuns la 108 km/h.
Busuness Insiderscrie că fotbalistul a trimis o „rachetă cu laser” de la 22 de metri, în vinclul porţii adverse. „Cu siguranţă i-ar fi rupt mâna portarului”, scriu jurnaliştii. Golul i-a „înnebunit” pur şi simplu pe antrenorul şi portarul lui Porto şi a redus la tăcere stadionul Benficăi.

Golul lui Hulk, prin care brazilianul a deschis scorul în minutul 7, s-a dovedit a fi decisiv, iar Porto a câştigat partida cu 3-2. Brazilianul a fost schimbat în minutul 90, cu românul Cristi Săpunaru.