AcasăEvenimentSportVIDEO: Merită să vedeți o fază cu un portar de excepție!

Nationalele de fotbal din Uruguay si Peru, categoria de varsta Under 20, s-au intalnit, vineri seara, intr-un meci electrizant incheiat cu scorul de 3-3, in grupa B a „El Campeonato Sudamericano”.

Partida a fost una extrem de disputata, presarata cu rasturanari de situatie, insa momentul care a retinut atentia iubitorilor fotbalului a avut loc in minutul 84, atunci cand portarul peruan, Angelo Campos, a avut una dintre cele mai senzationale interventii fotbalistice vazute in ultimul timp pe terenul de fotbal.

Cu cateva minute inainte de finalul partidei, la scorul de 3-2 pentru Uruguay, gazdele simbolice au initiat un atac rapid, la capatul caruia un jucator a driblat si portarul, sutand spre buturile adverse.

Golul a fost insa evitat ca prin minune dupa ce Angelo Campos a depus eforturi supraomenesti. Nu numai ca a respins mingea, dar portarul a mai blocat odata balonul sutat de acelasi jucator.