AcasăEvenimentSportVIDEO - Liga a IV-a. Seria Sud. FC Viorel Mateianu – Progresul...

VIDEO – Liga a IV-a. Seria Sud. FC Viorel Mateianu – Progresul Somcuta Mare 4-4 (2-2)

gol din penalty bogdan barle - progresul somcuta mare

Pentru astazi ActualMM.ro va prezinta rezumatul video al derbiului etapei, disputant pe terenul din Baita. Fata in fata au fost FC Viorel Mateianu si liderul Seriei, Progresul Somcuta Mare. A fost un joc de-a dreptul nebun. Oaspetii au condus cu 2-0, gazdele au revenit si au egalat pana la pauza. In repriza secunda gazdele marcheaza de doua ori si conduc cu 4-2. Oaspetii reduc din handicap dintr-un penalty, iar cand toata lumea credea ca meciul se termina, Attila Piraska prinde un sut incredibil din vole si egaleaza la patru.

La Satulung, gazdele castiga in extremis dupa ce au condus cu 2-0. Oaspetii au redus din diferenta cu trei minute inainte de finalul meciului. Spicul Mocira a castigat fara drept de apel in fata Unirii Seini.

Rezulatele etapei

attila piroska a marcat golul egalarii pentru oaspeti

Asten Xela Tautii Magheraus – Minerul Cavnic 6-2

Orizont Lapusel – Unirea Sisesti 1-2 (0-1)

Lapusul Tg. Lapus – Eaton Farcasa 0-2

Spicul Mocira – CS Seini 3-1

Vectrix Satulung – Gloria Renel Baia Mare 2-1 (1-0)

FC Viorel Mateianu – Progresul Somcuta Mare 4-4 (2-2)

FCMU 2 Baia Mare – Spicul Ardusat interupt in minut 7.

Gazdele au intrat in 7 jucatori, unul s-a accidentat iar jocul a fost interrupt. Oaspetii vor castiga la masa verde cu 3-0. Drept urmare noi vom publica in clasament rezultatul de la masa verde care va fi oficial abia joi)

12. SPICUL Mocira 18 4 0 14 30-66 12
13. MINERUL Cavnic 18 2 1 15 15-62 7
14. Xela Asten Tautii Magheraus 18 1 2 15 23-92 5

Etapa viitoare (28/29 aprilie) : Unirea Sisesti – FC Viorel Mateianu (3-7); Minerul Cavnic – Orizont Lapusel (0-4); Spicul Ardusat – Eaton Farcasa (5-2); Spicul Mocira – Lapusul Tg Lapus (2-3); Unirea Seini – Vectrix Satulung (1-2); Gloria Renel Baia Mare – Xela Asten Tautii Magheraus (5-0); Progresul Somcuta Mare – FCMU II Baia Mare (5-4).