AcasăEvenimentSportVIDEO - Fotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Vectrix Satulung –...

VIDEO – Fotbal. Liga a IV-a. Seria Sud. Vectrix Satulung – Bradul Grosii Tiblesului 2-3 (1-1)

Astazi va prezentam rezumatul video al meciului de la Satulung. Vectrix a primit vizita celor de la Bradul Grosii Tiblesului. Meciul s-a disputat pe un teren imbibat cu apa, care ulterior s-a transformat in mlastina.

Meciul a inceput bine pentru cei de la Satulung, care au deschis scorul. Au fost egalati din penalti de oaspeti. In repriza secunda, oaspetii primesc penalti dupa o greseala a unuia dintre fundasii gazdelor si preiau conducerea. Mai mult, gazdele raman in 10 oameni pentru ca jucatorul care a faultat a primit al doilea cartonas galben.

Cateva minute mai tarziu Bradul Grosii Tiblesului isi mareste avantajul pe tabela de marcaj. De aici gazdele se arunca in atac, ignorand apararea.

Doar ca in portarul Vectrixului a scos cinci-sase situatii de unu la unu. De cealalta parte, Vectrix marcheaza in minutul 80, golul fiind anulat pe motiv de offaid. Cinci minute mai tarziu, un alt gol anulat pentru acelasi motiv. Meciul se termina cu victoria meritata a oaspetilor.

In celalalt meci programat astazi, Orizont Lapusel a castigat la scor intalnirea de pe teren propriu disputat in compania celor de la FC Gloria Renel Baia Mare

Rezultatele etapei

FC Municipal Baia Mare – Spicul Mocira 2-0 (1-0)

Lăpuşul Târgu Lăpuş – Spicul Ardusat 0-2 (0-1). La juniori 1-3

Progresul Şomcuta Mare – CS Xela „Viorel Mateianu” Tăuţii Măgherăuş 3-0 (2-0). La juniori 1-1.

Unirea Şişeşti – Sporting Recea 1-3 (0-0). La juniori 2-3

Eaton Fărcaşa – Viitorul Ulmeni (AMANAT)

Minerul Cavnic – CS Seini (AMANAT)

Orizont Lăpuşel – FC Gloria Renel Baia Mare 6-0

Vectrix Satulung – Bradul Groşii Ţibleşului 2-3 (1-1)

14. Spicul Ardusat 16 3 2 9 31-54 11

15. Minerul Cavnic 15 3 2 10 10-54 11

16. Unirea Sisesti 16 3 2 11 28-65 11