AcasăEvenimentSportVIDEO: De necrezut! Ibrahimovic a dat patru goluri Angliei, ultimul fiind o...

Suedia şi-a inaugurat noul stadion de 300 milioane de euro din Stockholm în stil de mare echipă cu un Zlatan Ibrahimovic cu adevărat imperial.
După ce reuşea patru pase decisive la ultimul meci de Champions League contra celor de la Dinamo Zagreb, Ibrahimovic a făcut spectacol în amicalul Suedia-Anglia, câştigat de scandinavi cu 4-2.

Atacantul de la Paris Saint Germain a deschis scorul la o gafă a unui fundaş advers, dar englezii au avut puterea să revină şi să întoarcă rezultatul până la pauză prin Welbeck şi Caulker.

Ibrahimovic a ieşit din nou la rampă în partea secundă şi a marcat trei goluri în minutele 77, 84 şi 90, ultimul dintre acestae fiind, fără doar şi poate, candidat la titlul de cel mai frumos gol al anului