AcasăActualitateVICTORIE UȘOARĂ – Meci excelent reușit de băieții de la CS Minaur...

VICTORIE UȘOARĂ – Meci excelent reușit de băieții de la CS Minaur împotriva celor de la HC Sibiu

VICTORIE UȘOARĂ  CS Minaur a învins astăzi pe HC Sibiu cu 32-18 și obține astfel victoria cu numărul 17 din 18 meciuri în actuala stagiune, singura sincopă fiind în deplasare la CSM Oradea, când echipa noastră a remizat la 23. Diferența înregistrată la pauză în meciul de astăzi a fost de zece goluri, scor 18-8.

Oaspeții din Sibiu au reușit să conducă decât în primele două minute de joc, 0-1 și 0-2, după care elevii antrenați de Raul Fotonea au marcat patru goluri consecutive și au intrat în avantaj, scor 4-2 (min. 6). Diferența s-a dublat nouă minute mai târziu, când echipa noastră s-a desprins la 9-5. Oaspeții au marcat ultimul gol din prima repriză în minutul 22 (scor 11-8), moment după care CS Minaur a marcat șapte goluri consecutive, intrând la pauză cu un avantaj confortabil, scor 18-8.

CS Minaur a început repriza secundă la fel cum a terminat-o pe prima, adică excelent, marcând cinci goluri consecutive, scorul devenind astfel 23-8. Primul gol marcat în prima repriză de către oaspeți a fost în minutul 37. Partida s-a încheiat cu victoria la scor a băieților noștri, scor 32-18.

Pentru echipa noastră au mai rămas de disputat trei partide în actuala stagiune, în deplasare la HCM Sighișoara, acasă cu CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu și în deplasare la CSU CNOT Brașov.

CS Minaur – HC Sibiu 32-18 (18-8)

Au arbitrat: Cristian Albert și Radu Pelin (ambii din Bistrița-Năsăud)

Aruncări de la 7m: 5-9 (transformate 3-6)

Minute de eliminare: 4-4

CS Minaur: Alexandru Bucătaru, Paul Simulescu – Alexandru Sabău (8 goluri), Cristi Bodnărescu (6), Călin Căbuț (4), Yurii Pop (3), Benjamin Szabo (3), Tudor Marta (3), Alexandru Farcaș (2), Daniel Mureșan (1), Răzvan Farcaș (1), Răzvan Mledenciu (1), Robert Nagy, Bogdan Mihai. Antrenor: Raul Fotonea.