AcasăEvenimentSportVICTORIE PENTRU CS MINAUR - Băimărenii termină turul pe primul loc și...

VICTORIE PENTRU CS MINAUR – Băimărenii termină turul pe primul loc și obţin calificarea în Cupa României

VICTORIE PENTRU CS MINAUR CS Minaur a obținut o victorie în ultimul meci din 2016 în Divizia A, scor 34-18, împotriva echipei CSU CNOT Brașov și termină astfel turul pe primul loc, fiind la egalitate de puncte cu CSM Oradea.

VICTORIE PENTRU CS MINAUR Datorită clasării pe prima poziție la sfârșitul turului, CS Minaur obține un loc în optimile Cupei României, unde va evolua pe 17 decembrie pe terenul Dunării Călărași.

Începutul de joc a fost sărac în goluri, marcându-se doar șase goluri în 12 minute, scor 4-2. Oaspeții s-au apropiat la un singur gol și aceasta a fost diferența până la mijlocul reprizei.

De la scorul de 6-5, CS Minaur a marcat trei goluri consecutive și s-a distanțat la 9-5. Diferența s-a mărit o dată cu trecerea timpului, iar la pauză CS Minaur a condus cu 16-8.

La pauza jocului au avut loc multe activități. Pe lângă obișnuitele tombole cu premii, suporterii au avut parte de o reprezentație de Karate Shotokan a Clubului Sportiv Condor din Baia Mare.

La sfârșitul pauzei a avut loc un act de caritate, suporterii acceptând propunerea clubului nostru de a arunca jucării în teren pentru a fi donate unei case de copii.

Le mulțumim suporterilor, dar la fel le mulțumim și jucătorilor de la CSU CNOT Brașov, care au donat și ei câteva jucării.

În startul reprizei secunde, CS Minaur s-a distanțat la 11 goluri, scor 21-10. Cea mai mare diferență înregistrată a fost de 13 goluri, la scorul de 27-14.

La final, clubul nostru s-a impus la 16 goluri diferență, scor 34-18.

Pentru CS Minaur urmează meciul din Cupa României de la Călărași. Partida va avea loc sâmbătă, 17 decembrie, începând cu ora 17:00.