AcasăEvenimentSportTENIS DE MASA - Lt.col. Ovidiu Moldovan a castigat locul 1 la...

TENIS DE MASA – Lt.col. Ovidiu Moldovan a castigat locul 1 la Cupa ASPR. Plt.adj Radu Siman a castigat si el

Pompierii maramureşeni au dovedit încă o dată că sunt sportivi de top. În conformitate cu “Calendarul sportiv al A.S.P.R.” pentru anul 2012, în perioada 12 – 19. 04,  I.S.U “Avram Iancu“ al judeţului Cluj a organizat competiţia de tenis de masă ”Cupa A.S.P.R.” etapa a II-a, interjudeţeană.I.S.U Maramureş a fost reprezentat la acestă competiţie de către lt. col. Ovidiu Moldovan, comandantul Detaşamentului de Pompieri Sighetu Marmaţiei, plt. adj. Radu Şiman, de la aceeaşi subunitate şi plt. Ştefan Moldovan de la reşedinţa unităţii.

Pompierii maramureşeni au avut un parcurs de excepţie. Lt. col. Ovidiu Moldovan şi-a surclasat adversarii şi a obţinut locul I la categoria de vârstă peste 45 de ani. La rândul său, plt. adj. Radu Şiman s-a clasat pe locul I la categoria de  vârstă între 36 şi 45 de ani. Cei doi au făcut echipă şi au obţinut un binemeritat loc II la categoria dublu. Plt. Ştefan Moldovan a făcut şi el o figură frumoasă, reuşind să se claseze pe locul IV la categoria de vârstă sub 35 de ani.

Lt. col. Ovidiu Moldovan şi plt. adj. Radu Şiman s-au calificat la finala pe Inspectoratul General pentru Situaţii de Urgenţă a competiţiei de tenis de masă, care se va desfăşura în judeţul Bistriţa Năsăud în luna iunie, atât la simplu cât şi la dublu. Le dorim succes în continuare!