AcasăEvenimentSportSUPERLIGA - AS Independența Baia Mare pierde pe terenul celor de la...

SUPERLIGA – AS Independența Baia Mare pierde pe terenul celor de la Asociația Fotbal Club Fair-Play

SUPERLIGA AS Independența Baia Mare, înfrângere în Superliga feminină de fotbal. După ce etapa precedentă băimărencele au reușit să obțină prima victorie din campionat în compania celor de la Heniu Prundu Bârgăului (3-1), în cadrul etapei a VII-a AS Independența Baia Mare a bifat o nouă nereușită.

SUPERLIGA Partida dintre Asociația „Fotbal Club Fair-Play” și AS Independența Baia Mare s-a terminat cu scorul de 4-1, înfrângerea clasând echipa băimăreană pe locul nouă al clasamentului provizoriu.

Scorul partidei a fost deschis de cele de la Asociația „Fotbal Club Fair-Play”. Până la pauza meciului, tabela a arătat 3-0 în favoarea adversarului băimărencelor. AS Independența Baia Mare a marcat singura reușită a partidei în repriza a doua. Ultimul gol al celor de la Asociația „Fotbal Club Fair-Play” a năruit orice speranță de victorie, partida terminându-se la scorul de 4-1.

În etapa următoare, AS Independența Baia Mare va juca în deplasare, pe terenul celor de la Vasas Femina Odorhei. Partida va avea loc în 5 noiembrie cu începere de la ora 11:00.