AcasăEvenimentSportSCOR 26-21 – CS Minaur a pierdut în fața celor de la...

SCOR 26-21 – CS Minaur a pierdut în fața celor de la CSM Slatina, după un meci foarte dur

CS Minaur a pierdut în deplasare la CSM Slatina, scor 26-21, după un meci foarte dur, cei doi arbitri dictând în total 19 eliminări de două minute și două cartonașe roșii (Oana Bidașcu – CS Minaur și Geanina Drăghici – CSM Slatina). La pauza jocului, CSM Slatina a avut patru goluri în avantaj, scor 14-10.

CSM Slatina a început mai bine partida, marcând primele trei goluri ale jocului. CS Minaur a revenit la 4-3 (min. 11), iar mai apoi a preluat conducerea la 8-7 (min. 16), însă pentru puțin timp, deoarece gazdele au marcat trei goluri consecutive și s-au distanțat la 10-8 (min. 23). CSM Slatina a marcat ultimele trei goluri ale primei reprize, iar la pauză a intrat la vestiare cu scorul de 14-10.

Echipa noastră a revenit mai bine de la vestiare, apropiindu-se la un singur gol în minutul 34, scor 14-13. Echilibrul s-a păstrat până la mijlocul actului secund, când gazdele s-au desprins de la 20-18 la 25-19, acesta fiind momentul care a stabilit câștigătoarea partidei, echipa din Slatina declarându-se învingătoare cu 26-21.

În următorul joc, CS Minaur va întâlni pe propriul teren echipa CSU Oradea. Partida este programată pentru duminică 26 februarie începând cu ora 13:00.