AcasăEvenimentSportS-AU RĂZBUNAT PE DUNĂREA – Galop de sănătate pentru HCM Baia Mare...

S-AU RĂZBUNAT PE DUNĂREA – Galop de sănătate pentru HCM Baia Mare în disputa cu Brăila

După două înfrângeri destul de greu de digerat de spectatorii băimăreni și conducerea clubului, handbalistele noastre au reușit să câștige la un scor astronomic în fața echipei Dunărea Brăila. Meciul s-a disputat în cadrul etapei cu numărul 23 a Ligii Naționale și s-a încheiat cu un sec 41-20, după ce la pauză a fost ”doar” 23-13. Vă reamintim că și pe terenul fetelor de la malul Dunării, HCM a câștigat la o diferență concludentă pentru un meci disputat în deplasare, 30-21 (18-12).

Sala sporturilor a fost arhiplină, cei prezenți au putut urmări un spectacol agreabil oferit de HCM, cu o mulțime de goluri, 61, adică un gol în fiecare minut.

Sala Polivalenta;

Spectatori: circa 2.500;

Au arbitrat: Sebastian Marza si Cristian Nedelea (Cluj-Napoca);

Observator FRH,  Ilie Vizitiu (Deva);

Aruncari de la 7m: 1-8 (transformate: 0-5; au ratat: Abbingh / Moldovan, Perianu, Czeczi;)

Minute de eliminare: 2-6;

HCM Baia Mare: Ungureanu (6 interventii), Arenhard (8),  Cetateanu – Makeeva 8, Herrem 7, Do Nascimento 6, Marin 4, Lobach 4, Szucs 3, Abbingh 3, Davidenko 3, Nechita 2, Ardean Elisei 1, Pirvut, Dinis Vartic, Georgievska.

Antrenori: Tone Tiselj si Grega Karpan

Dunarea: Dobre (5 interventii), Stan (5) – Perianu 7, A. Moldovan 4, Czeczi 3, Gheorghe 2, Boldyreva 1, Marchidanu 1, Horjea 1, Ganichkina 1, Safta, Irimia, Esanu.

Antrenor: Alexandrina Soare.