AcasăEvenimentSportPRIMUL JOC AL NOULUI AN ACASĂ - CS  Minaur întâlneşte duminică CSU...

PRIMUL JOC AL NOULUI AN ACASĂ – CS  Minaur întâlneşte duminică CSU de Vest Timișoara

PRIMUL JOC AL NOULUI AN Echipa de handbal feminin a Clubului Sportiv Minaur va avea duminică, 15 ianuarie, prima întâlnire cu proprii fani în noul an, adversara echipei fiind CSU de Vest Timișoara.

PRIMUL JOC AL NOULUI AN Partida va începe la ora 11:00 şi va fi arbitrată de cuplul Pipa-Foltic (Bihor). La fel ca și în 2016, accesul spectatorilor se va face pe bază de bilet, prețul unui tichet fiind de 5 lei.

CS Minaur continuă și în anul 2017 activitățile de la pauza jocurilor. Duminică, în pauza dintre reprize vor avea loc tombole cu premii oferite de Sportera și Fit Expert. În plus, fanii vor putea asista la o reprezentație de dans a clubului Galactic Dance.

În primul joc al noului an, fetele s-au impus la scor în deplasarea de la Sfântu Gheorghe, scor 44-25, după ce la pauză au condus cu 16-10, în timp ce formația din Timișoara se află la primul joc din 2017.

Ultimul meci oficial disputat de CSU de Vest Timișoara a fost pe 27 noiembrie, tot la Baia Mare, când au pierdut cu CS Extrem, scor 28-25.

În clasament, cele două formații sunt în situații total diferite.

CS Minaur se află pe locul doi, având 18 puncte după șapte jocuri disputate, în timp ce CSU de Vest Timișoara ocupă penultima poziție, având doar trei puncte.

În partea de sus a clasamentului situația este foarte echilibrată, primele cinci echipe fiind despărțite de doar șase puncte.

Pe primul loc se află Mureșul Tg. Mureș, cu 21 puncte în 8 meciuri, fiind urmată de CS Minaur, CSM Slatina și CSU Reșița cu 18 puncte în 7 meciuri. Pe locul cinci se află CS Extrem, cu 15 puncte acumulate în nouă jocuri.