AcasăEvenimentSportO SEARĂ NEBUNĂ - În cele două meciuri din optimile de finală...

O SEARĂ NEBUNĂ – În cele două meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor s-au înscris 14 goluri

O SEARĂ NEBUNĂ A treia seară a optimilor Ligii Campionilor va rămâne drept una dintre cele mai spectaculoase din istoria competiţiei. Manchester City a învins-o cu 5-3 pe Monaco, iar Atletico Madrid s-a impus cu 4-2, în deplasare, contra lui Bayer Leverkusen.

Manchester City a revenit incredibil şi s-a impus cu 5-3 contra lui AS Monaco, după ce a fost condusă cu 3-2 în minutul 61.

La 21 de ani, Leroy Sane a ridiculizat apărarea francezilor, după care i-a pasat lui Sterling, care a deschis scorul cu al cincilea său gol în 22 de meciuri în Liga Campionilor. Bucuria lui Guardiola a ţinut doar cinci minute – Falcao a egalat şi a ajuns la trei goluri în competiţie, în acest sezon.

Monaco a intrat la vestiare în avantaj, datorită puştiului de 18 ani, Kylian Mbappe.

Echipa lui Leonardo Jardim a început tare şi repriza secundă, cu un penalty primit după numai trei minute, însă ratat de Falcao.

În loc de 1-3 s-a făcut 2-2. Sterling a recuperat, i-a pasat lui Aguero, iar argentinianul a marcat, cu ajutorul lui Subasic.

Atacantul columbian s-a revanşat imediat. Falcao a readus-o pe Monaco în frunte, cu o execuţie superbă.

Nebunia de pe Etihad Stadium a continuat.  Aguero a înscris şi el spectaculos. City a marcat şi cu fundaşii. Stones a semnat al şaptelea gol al meciului, tot dintr-un corner.

S-a terminat 5-3 pentru „cetăţeni”, după ce Sane a marcat ultimul gol al partidei.

C5OAdPtWYAEedCW

Atletico Madrid a făcut un pas mare spre sferturi după victoria cu 4-2 de pe terenul lui Bayer Leverkusen.

Pentru Atletico au înscris Saul ’17, Griezmann ’25, Gameiro ’59 (penalty) şi Torres ’86, iar pentru Bayer Leverkusen au marcat Bellarabi ’48 şi Savic ’68 (autogol).

Miercuri se joacă ultimele două optimi de finală ale Ligii Campionilor: Porto – Juventus şi FC Sevilla – Leicester City.