AcasăActualitate112MINIFOTBAL - Biroul de Investigaţii Criminale Baia Mare a câştigat Cupa...

MINIFOTBAL – Biroul de Investigaţii Criminale Baia Mare a câştigat Cupa „1 Decembrie”

MINIFOTBAL Clubul Sportiv Dinamo din cadrul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Maramureş a organizat cea de-a treia ediţie a competiţiei sportive Cupa „1 Decembrie”, la minifotbal.

MINIFOTBAL Competiţia s-a desfăşurat pe două zone, respectiv Baia Mare şi Sighetu Marmaţiei.

La competiţia de la Sighetu Marmaţiei s-au înscris cinci echipe, clasamentul final fiind următorul:

Locul I – Poliţia Vişeu de Sus

Locul II – Poliţia Sighetu Marmaţiei

Locul III – Poliţia Dragomireşti.

Premii speciale: cel mai tehnic jucător – Vasile Hojda – Poliţia Vişeu de Sus, golgheter – Ioan Trifoi – Poliţia Săliştea de Sus, cel mai bun portar – Ioan Galbin – Poliţia Vişeu deSus.

În Baia Mare au participat 12 echipe, împărţite în 4 grupe, finala mică fiind câştigată de Serviciul de Investigare a Criminalităţii Economice Maramureş, care a învins echipa Biroului de Ordine Publică Baia Mare, cu 7-4.

Finala s-a jucat între Biroul de Investigaţii Criminale Baia Mare şi Secţia Groşi, scor 3-1, şi astfel trofeul a fost câştigat de judiciarişti.

Premii speciale: cel mai bun portar – Bogdan Petruţ – B.I.C. Baia Mare, cel mai tehnic jucător – Marius Bărbuş – Secţia Groşi, golgheter – Alexandru Luchenciuc – B.O.P. Baia Mare.

Tuturor premianţilor le-au fost acordate cupe şi diplome.