AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Rapid n-a convins, ba chiar s-a chinuit pentru o...

Liga lui Mitică. Rapid n-a convins, ba chiar s-a chinuit pentru o victorie la Mioveni, ultima clasată

Rapid a trait periculos la Mioveni, unde s-a impus cu greu, scor 2-1, în singura partidă din Liga 1 programată sâmbătă.
Giulestenii au avut un start perfect de meci, Herea deschizand scorul in minutul 3, dar apoi si-au facut singuri viata grea.
Nastasie a egalat pentru gazde in minutul 27, cu o lovitura de cap din fata portii, iar Rapidul nu isi revenea.
Intr-un moment in care giulestenilor nu le iesea nimic, Deac a adus golul victoriei in minutul 62, tot printr-o lovitura de cap.
Dupa acest rezultat, Rapid urca pe locul doi, cu 51 de puncte, insa CFR Cluj si Dinamo au un meci mai putin disputat.
Etapa urmatoare, giulestenii vor primi vizita Stelei, duminica, 29 aprilie, de la ora 21:30.