AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. La Târgu Jiu, câinii au lătrat în pustiu

Liga lui Mitică. La Târgu Jiu, câinii au lătrat în pustiu

Liderul Dinamo nu a reuşit decât un rezultat de egalitate (2-2) sâmbătă seara la Târgu Jiu, într-o partidă contând pentru etapa a 20-a a Ligii I la fotbal. Pandurii, chiar dacă a rămas în zece jucători, încă din minutul 67, a luptat eroic și a reușit să egaleze dintr-un penalty, cu opt minute înainte de fluierul final. Dinamo n-a reușit să profite de semieșecul ceferiștilor clujeni de la Mediaș, astfel că diferența dintre cele două echipe a rămas de un singur punct, 44 față de 43 în favoarea bucureștenilor, care rămân pe primul loc în clasament.
Au marcat: Viera (6), Pintilii (82 – penalty) / Dănciulescu (16), M. Niculae (29) Eliminaţi: Voiculeț (66), Matei (90+2)

În cealaltă partidă disputată sâmbătă în Liga I, campioana Oțelul și Ceahlăul Piatra Neamț au încheiat la egalitate, scor 0-0, la Galați, spectatorii huiduind prestația lamentabilă a elevilor pregătiți de Dorinel Munteanu.