AcasăEvenimentSportLiga lui Mitică. Dinamo lui Bonetti arată din ce în ce mai...

Liga lui Mitică. Dinamo lui Bonetti arată din ce în ce mai bine, clujenii nu o suportă pe prodăneancă

Dinamo a castigat fara probleme, scor 5-2, intalnirea disputata duminica seara pe teren propriu cu CSMS Iasi, in etapa a doua a Ligii 1.
Eroul serii a fost atacantul George Tucudean, care a marcat nu mai putin de patru goluri si a contribuit decisiv la cel de-al 5-lea.
Golurile lui Tucudean au fost marcate in minutele 13, 22, 47 si 50, in timp ce cealalta reusita a „cainilor” i-a apartinut lui Rus, in minutul 51. Pentru oaspeti a punctat Onofras, in minutul 27, si Vladu, in minutul 83.
Este cea de-a doua victorie a „alb-rosilor” din tot atatea meciuri, in timp ce iesenii au ajuns la doua infrangeri.

Dinamo: Naumovski – Nica, Grigore, Scutaru, Pulhac – Munteanu – Rus, Ba, Boubacar, Alexe – Tucudean.
Antrenor: Dario Bonetti.

CSMS Iasi: Lungu – Tiganasu, Mitrea, Tincu, Jovanovic – Petrovici – Milea, Vladu, Straton (Tudor ’34), Onofras – Ionescu.
Antrenor: Ionut Popa.
Arbitru: Marius Bocaneala.

„U” Cluj – Gloria Bistrița 1-0. Protest inedit împotriva Anamariei Prodan

Universitatea Cluj a învins, duminică, scor 1-0 (0-0), pe Gloria Bistriţa, într-un meci contând pentru etapa a II-a a Ligii I, reuşind să obţină prima victorie din acest sezon. Galeria „şepcilor roşii” a părăsit „Cluj Arena” în minutul 19 şi 19 secunde (1919 este anul înfiinţării lui „U”) şi a scandat împotriva Anamariei Prodan, managerul general al clubului.
Unicul gol al partidei a fost înscris de Szilagyi, în minutul 81. Pătraşcu a executat o lovitură de colţ, mingea ajunge la Szilagyi care a reluat cu o lovitură de cap în poarta lui Bota.
Cluj: Balauru – Krumov, Szilagyi, Paraskevas, Mendy (Firţulescu ’82) – Pătraşcu, V. Gheorghe – Paulinho (Nicola ’74), Alex Dos Santos, V. Dinu (Muzac ’59) – Drăghici. Antrenor: Cristian Dulca.
Bistriţa: Bota – Peteleu, Kanon, Năstase (D. Stan ‘ 74), Cafasso – Anton, Romario, Moraes, Predescu (Curtuiuş ’82) – Ayza, Layo (Bratu ’64). Antrenor: Nicolae Manea.