AcasăEvenimentSportVICTORIE ÎN DEPLASARE- Minaur a câștigat la opt goluri diferență la Târgu...

VICTORIE ÎN DEPLASARE- Minaur a câștigat la opt goluri diferență la Târgu Jiu

VICTORIE ÎN DEPLASARE CS Minaur a obținut o victorie în ultima deplasare din acest an în Divizia A, scor 37-29 la CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu, după ce la pauză diferența a fost tot de opt goluri, scor 19-11.

CS Minaur a început excelent partida, având șapte goluri în avantaj după primele zece minute, scor 9-2, această diferență păstrându-se până la mijlocul reprizei, scor 11-4. Cea mai mare diferență s-a înregistrat în minutul 25, când echipa noastră avea 11 goluri în avantaj, scor 18-7. La pauză, cele două echipe au fost despărțite de opt goluri, scor 11-19.

img_7061-420x280

Repriza secundă a fost una fără istoric, echipa noastră păstrându-și diferența înregistrată la pauză pe toată durata celor 30 de minute. Antrenorul Raul Fotonea a avut ocazia de a experimenta mai multe formule de joc.

CS Minaur: Alexandru Bucătaru, Paul Simulescu – Alexandru Sabău (7 goluri), Daniel Mureșan (6), Răzvan Farcaș (4), Călin Căbuț (4), Yurii Pop (3), Tudor Marta (3), Bogdan Mihai (3), Răzvan Mledenciu (3), Cristi Bodnărescu (2), Robert Nagy (1), Benjamin Szabo (1), Tudor Botea, Alin Câmpan, Alexandru Farcaș. Antrenor:Raul Fotonea

img_6900-630x420

În ultima etapă din acest an, CS Minaur va evolua miercuri 14 decembrie pe propriul teren în compania echipei CNOT Brașov. Partida va începe de la ora 18:00, iar accesul spectatorilor se va face pe bază de bilet. Prețul unui tichet de acces va fi de 5 lei.