AcasăEvenimentSportHandbal masculin. Liga Nationala. CSM Bucuresti - HCM Minaur Baia Mare 20-21...

Handbal masculin. Liga Nationala. CSM Bucuresti – HCM Minaur Baia Mare 20-21 (10-11)

În cadrul primei etape din returul Ligii Naționale de handbal, HCM Minaur s-a impus în deplasare la formația CSM București, scor 20-19, după ce la pauză bucureștenii au condus cu 11-10. În urma acestei victorii, Minaur a ajuns la 13 puncte acumulate în clasament. În tur, victoria a fost mai categorică, băimărenii reușind să se impună cu scorul de 24-19.

Prima repriză a fost dominată de gazde, care au condus pe aproape toată durata ei, cea mai mare diferență de pe tabelă consemnându-se în minutul 16, când bucureștenii au condus cu 7-4. Finalul primei părți a fost unul bun pentru băimăreni, care au reușit să se apropie de gazde, iar scorul final al reprizei a fost 11-10.

Repriza a doua a fost foarte echilibrată, niciuna dintre echipe nereușind să se desprindă la mai mult de două goluri. Din nou, ca și în prima repriză, finalul a aparținut echipei noastre, care a reușit să se impună la finalul celor 60 de minute cu scorul de 20-19.

În această partidă au debutat pentru HCM Minaur și ultimele două achiziții,  Srdan Gavrilovic și Alexandru Sabou, care au marcat trei, respectiv un gol.

În 2013 se mai joacă o singură etapă, în cadrul căreia Minaur va întâlni pe propriul teren HCM Constanța. Meciul se va disputa în data de 12 decembrie, începând cu ora 18.00.

Sursa text si foto: minaur.ro.