AcasăEvenimentSportHANDBAL FEMININ - Victorie la scor împotriva echipei CSU Oradea, scor 41-25

HANDBAL FEMININ – Victorie la scor împotriva echipei CSU Oradea, scor 41-25

HANDBAL FEMININ Ascensiunea echipei din Oradea anunța acest meci drept unul echilibrat, însă deznodământul a arătat altfel, echipa băimăreană câștigând cu 41 la 25, după ce la pauză avea șapte goluri în avantaj, scor 20-13.

HANDBAL FEMININ Doar primele zece minute ale primei reprize au fost echilibrate, Oradea conducând o singură dată în această partidă, la 3-2 în minutul opt. Imediat, CS Minaur a revenit în avantaj la 7-4 în minutul 13.

Diferența s-a mărit, iar în minutul 19 scorul era 12-7 în favoarea echipei noastre, pentru ca la pauză CS Minaur să intre la vestiare cu șapte goluri în avantaj, scor 20-13.

Avantajul obținut la pauză s-a menținut doar în primele zece minute de la reluare, pentru ca în minutul 45 CS Minaur să se distanțeze de la 24-17 la 30-17.

În ultimele 15 minute de joc, pentru echipa noastră au evoluat jucătoarele care au prins mai puține minute de joc în acest sezon, iar partida s-a încheiat cu 41-25.

În etapa următoare, echipa noastră va sta, următorul joc al fetelor fiind programat pentru 26 martie, pe teren propriu împotriva echipei CSU Reșița

CS Minaur – CSU Oradea 41-25 (20-13)

Sala Polivalentă “Lascăr Pană” (270 bilete vândute)

Arbitri: Fîșcu (Timiș) – Moldoveanu (Arad)

Minute de eliminare: 8-12

Aruncări de la 7m: 5-2 (transformate 5-2)

CS Minaur: Andreea Nastasă, Claudia Cetățeanu – Andreea Tecar (8 goluri), Alexandra Pricop (7), Andrița Cristina (7), Mariana Mykytei (3), Daiana Gaiu (3), Jenica Rudics (3), Bianca Zegrean (3), Andriyana Naumenko (2), Oana Bidașcu (2), Ștefania Bălăceanu (1), Iulia Bledea (1), Raluca Mihai (1). Antrenoare: Simona-Maior Pașca și Ioana Marta.