AcasăEvenimentSportHANDBAL – CS Minaur a jucat două meciuri amicale la Timișoara

HANDBAL – CS Minaur a jucat două meciuri amicale la Timișoara

HANDBAL  Chiar dacă echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Minaur se află într-o pauză competițională – Divizia A urmând să reînceapă în a doua jumătate a lunii februarie – băieții antrenați de Raul Fotonea au un program încărcat în ceea ce privește meciurile de pregătire.

După ce săptămâna trecută au terminat pe locul doi la Trofeul “Minaur”, într-o competiție puternică la care au participat două echipe din Liga Națională (Potaissa Turda și CSM Satu Mare) și două din Divizia A (CS Minaur și CSM Oradea), pe 25 și 26 ianuarie, echipa de handbal masculin a disputat două jocuri de verificare în deplasare la prim-divizionara Politehnica Timișoara.

În ambele întâlniri s-a declarat victorioasă echipa din Timișoara, scor 32-21 în prima partidă, respectiv 33-29 în al doilea, după ce la pauză scorul a fost egal la 13. Până la reluarea campionatului, echipa noastră va mai disputa un meci amical, în deplasare la CSM Satu Mare. Data și ora amicalului de la Satu Mare nu au fost încă stabilite.

Primul meci oficial din 2017 va fi pe 18 februarie, când CS Minaur va juca în prima etapă din retur pe teren propriu cu Academia de Handbal Minaur.