AcasăEvenimentSportFĂRĂ PROBLEME - Băieții de la Minaur au învins categoric CNE Sighișoara

FĂRĂ PROBLEME – Băieții de la Minaur au învins categoric CNE Sighișoara

FĂRĂ PROBLEME Într-o partidă disputată în cadrul etapei cu numărul șapte din Divizia A, echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Minaur s-a impus categoric în fața Centrului Național de Excelență din Sighișoara, scor 41-23, după ce la pauză avea nouă goluri în avantaj, scor 19-10.

Echilibrul s-a menținut doar în primele șase minute, când de la 4-2 în favoarea sa, CS Minaur a marcat cinci goluri consecutive, distanțându-se la 9-4 (min. 12).

Diferența maximă din prima repriză (11 goluri) s-a consemnat în minutul 29, scor 19-8. CNE Sighișoara a mai marcat două goluri, iar prima repriză s-a încheiat cu scorul de 19-10.

În primele zece minute ale reprizei secunde, echipa noastră și-a menținut avantajul obținut la pauză, iar de la scorul de 24-15 a marcat șase goluri și s-a distanțat la 30-15.

O dată cu trecerea timpului, diferența s-a mărit, iar la finalul jocului CS Minaur s-a impus cu 41-23 și a obținut astfel a cincea victorie din acest sezon.

În etapa următoare, a opta, CS Minaur va sta, iar următorul joc oficial este programat pentru data de 19 noiembrie, când echipa noastră va întâlni în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” pe ACS Avram Iancu Arad.