AcasăEvenimentSportFOTBAL OLD-BOYS. MECI AMICAL - AS Maramureşul Sighetu Marmaţiei - Sport Team...

FOTBAL OLD-BOYS. MECI AMICAL – AS Maramureşul Sighetu Marmaţiei – Sport Team Baia Mare 6-2 (5-2)

FOTBAL OLD-BOYS. MECI AMICAL La sfârşitul săptămânii trecute, pe terenul municipal din Sighetu Marmaţiei. A avut loc meciul amical între AS Maramureşul din localitate şi Sport Team Baia Mare.

La acest joc echipa băimăreană s-a prezentat fără patru titulari, ceea ce i-a costat foarte scump în desfăşurarea partidei, având doar două rezerve, faţă de echipa din Sighet, care a avut pe banca 8-9 jucători de rezervă.

Prima repriză a fost dominată în totalitate de sigheteni care în minutul 30 aveau 3-0, prin golurile marcate de Ioan Dunca – 2 şi Ştefan Andreicovici, cei de la Sport Team reuşind să înscrie şi ei în minutul 35, prin Claudiu Conea (3-1).

Până la finalul primei reprize, se mai înscriu trei goluri din care două de către AS Maramureşul, prin Ştefan Andreicovici şi Sport Team prin acelaşi Claudiu Conea, scorul la pauză fiind 5-2 pentru gazde.

În a două repriză echipa din Baia Mare, pe fondul numeroaselor schimbări operate în echipa gazdă, reuşeşte să domine în mare parte jocul, însă ratările jucătorilor Claudiu Conea, Ionuţ Avram şi Cristian Bărbos, au făcut că scorul să nu se modifice, până în minutul 85, când gazdele mai înscriu o dată pe contraatac, prin Ioan Dunca şi astfel meciul se încheie cu 6-2, în favoarea sighetenilor.

Arbitrajul a fost asigurat de Mihai Pască, Alin Ţincu şi Sorin Romaniuc.

Echipele:

AS Maramureşul Sighet: Lucian Mocean, Ioan Vlad, Gheorghe Ştef, Ion Dobra, Petru Tomşa, Vasile Iusco, Relu Beca, Vasile Boiciuc, Cristi Orgă, Dan Coman, Ioan Dunca, Dinu Stan, Gheorghe Stan, Nelu Pipaş, Horaţiu Vescan, Ştefan Andreicovici, Dan Pop, Mircea Dobrican, Atilla Kolya, Marius Lumei, Ioan Rad şi Bogdan Baldean. Antrenor Relu Beca.

Sport Team: Edi Costin, Daniel Gheighiş, Dorin Avram, Ionuţ Simon, Florin Frenţ, Cristian Bărbos, Daniel Lupuţi, Sergiu Fagi, Bogdan Trif, Ionuţ Avram, Claudiu Conea, Vasile Maxim şi Ioan Marchiş. Antrenor Ioan Marchiş.
Sursă: pagina oficială de Facebook a echipei Sport Team Baia Mare