AcasăActualitateSocialFOTBAL. MECI AMICAL - Sport Team Baia Mare - Dinamic Groşi 7-4(3-0)

FOTBAL. MECI AMICAL – Sport Team Baia Mare – Dinamic Groşi 7-4(3-0)

FOTBAL. MECI AMICAL Pe terenul de pe Valea Borcutului s-a desfăşurat, recent, partida amicală de fotbal dintre echipa de old-boys Sport Team Baia Mare şi cea de Liga a V-a Dinamic Groşi.

Având în vedere că la Groşi, prin plecarea la Topitorul Ferneziu a unui număr mare de jucători, s-a format o nouă echipă, aceasta a solicitat un meci de pregătire cu echipa Sport Team.

Meciul s-a desfăşurat în nota de dominare a echipei băimărene, care în minutul 20 conducea cu 3-0, prin golurile înscrise de Bogdan Bîrle, Florin Florea şi Cristian Bărbos.

Cu toate că scorul era favorabil echipei de old-boys, meciul a fost unul deschis, cu multe faze la ambele porţi, oaspeţii ratând în prima repriză trei ocazii clare de a reduce scorul, însă portarul Edy Costin a salvat echipa de a primi goluri.

În repriza a două cei din Groşi, în minutul 55, reduc din handicap prin Gabi Bolte, însă băimărenii mai înscriu de două ori, prin Bogdan Bîrle şi Alin Gavrilă, scorul devenind 5-1, (min. 65).

Până la finalul jocului se joacă pe contre şi ambele echipe înscriu pe rând, respectiv: cei de la Sport Team, prin Bogdan Bîrle şi Rareş Pop-Popescu, iar cei din Groşi, prin Gabi Bolte, Răul Nastai şi Cristian Bora, meciul fiind câştigat de băimăreni cu 7-4.

Arbitrajul a fost asigurat de Alexandru Bella, Dan Hruşcă şi Adrian Dorca.

Sport Team: Edy Costin, Sorin Bozantan, Dorin Avram, Vasile Terec, Cristian Magurean, Florin Florea, Ionuţ Pop, Rareş Pop-Popescu, Bogdan Trif, Bogdan Birle, Cristian Bărbos, Daniel Gheighis, Marius Cardos şi Alin Gavrilă.Antrenor Ioan Marchiş.

Dinamic: Gheorghe Hermină, Adrian Ban, Marius Herteg, David Laczi, Paul Rezmives, Cristian Bora, Gabriel Bolte, Casian Petrovan, Florin Lazăr, Daniel Laczi, Ioan Fărcaş, Alexandru Marian, Gabriel Prelucran şi Răul Nastai.Antrenor Florin Bora.

Următorul meci pentru Sport Team va avea loc sâmbătă, 16 septembrie, ora 17.00, cu echipa de old-boys Curtici Arad.