AcasăEvenimentSportFotbal. Liga 2. Înfrângere pentru Baia Mare în deplasarea de la Pitești

Fotbal. Liga 2. Înfrângere pentru Baia Mare în deplasarea de la Pitești

FC Maramureș Univerzsitar a debut cu stângul în prima etapă din returul Ligii a II-a de fotbal. Jucătorii lui Romulus Buia (FOTO) şi Ciprian Dorobanţu au pierdut cu 2-1 partida disputată în deplasare la FC Argeş. asta în condițiile în care băimărenii au deschis scorul foarte repede, Dragoș, minutul șase, dintr-un penalty scos tot de el. A contat foarte mult în economia jocului faptul că băimărenii au jucat în zece, din minutul 64, după eliminarea lui Faye, care a primit al doilea cartonaș roșu.

FC Maramureş Universitar: Lovasz – Duruş, Istrofor, Faye, De Rosa, P. Achim, Fritea, Hodor, V. Pop, P. Dragoş, Tănasă.
Rezerve: Barbur- Urs, M. Feraru, Gego, M. Deac, S. Feraru.