AcasăEvenimentSportLIVE TEXT - FOTBAL - FCM Baia Mare - FC Caransebeș 4-0

LIVE TEXT – FOTBAL – FCM Baia Mare – FC Caransebeș 4-0

FCM Baia Mare joacă astăzi, cu începere de la ora 14.00, meciul din cadrul celei de a 16-a etape a Ligii a 2-a, pe teren propriu, în compania echipei FC Caransebeș.

FCM Baia Mare: Ormenișan – Străuț, Oltean, Ilie, Lupu, Ignea, Sîrbu, Păcurar, Balaure, Codin, Pop
Rezerve: Bota – Duruș, Hodor, Munteanu, Deac, Leonte, Giurgiu

FC Caransebeș: Birăescu – Feneș, Răducu, Bogdanovici, Ion, Săulescu, Cîrstoiu, Livan, Lupu Sabin, Bona, Stelitano
Rezerve: Negrilă – Stoichițoiu, Boldea, Roșoagă, Negoescu, Imbre, Tutul

————

minutul 23 – pe un teren extrem de greu, FCM Baia Mare domină începutul de meci. Elevii lui Dorin Toma au avut și câteva șuturi, dar atât Lupu, cât și Sîrbu și Codin au trimis mingea peste transversală
————

minutul 25 – o nouă ocazie pentru gazde – Sîrbu a centrat de pe dreapta, Balaure a întors pentru Codin, acesta i-a trimis lui Pop, care din circa 5 metri a trimis pe lângă poartă
————

minutul 26 – cartonaș galben Ion
————

minutul 35 – o nouă ocazie pentru FCM – Ignea i-a trimis mingea pe dreapta lui Sîrbu, care a reluat din voleu spre colțul lung, dar mingea s-a dus puțin pe lângă poartă
————

minutul 39 – GOLLL, FCM Baia Mare!!! Ignea a centrat în fața porții, iar Pop a reluat dintr-o semifoarfecă în plasa porții lui Birăescu! FCM Baia Mare conduce cu 1-0

minutul 46 – a început repriza secundă cu o schimbare la oaspeți – a ieșit Feneș și a intrat Negoescu

minutul 51 – GOLLL, FCM Baia Mare! Centrare de pe stânga, în fața portii, iar Lupu a reluat cu capul în poartă! FCM Baia Mare conduce cu 2-0!

minutul 55 – prima schimbare la FCM Baia Mare – a ieșit Codin și a intrat Deac

minutul 59 – GOLLL, FCM Baia Mare! Balaure înscrie cu un șut spectaculos de la circa 20 metri lateral stânga. 3-0!

———–

minutul 85 – o nouă ocazie pentru FCM – Balaure i-a trimis pe stânga lui Pop, care a șutat pe colțul lung, dar mingea a trecut pe lângă poartă
————

minutul 86 – GOLLL, FCM Baia Mare! Lupu transformă un penalty arătat de centralul partidei după un fault asupra lui Deac! FCM Baia Mare conduce cu 4-0!

minutul 90 – final de meci pe ”Viorel Mateianu”! FCM Baia Mare se impune cu 4-0 și obține cea mai categorică victorie a sezonului!

Sursa: fcmbaiamare.ro