AcasăEvenimentSportFOTBAL. EȘALONUL IV - Recea a câștiga pe final de...

FOTBAL. EȘALONUL IV – Recea a câștiga pe final de meci cu două penalti-uri la Chechiș

foto arhiva

Ieri s-au jucat patru din cele sase jocuri programate in seria Sud a ligii a IV-a. Liderul seriei a avut un meci de infarct la Chechis. Acolo gazdele au condus cu 3-1 in minutul 60. Cu doar zece minute inainte de final scorul era 3-3. In final, Recea a reusit sa se impuna la limita. De mentionat este faptul ca ultimele doua goluri au fost marcate de oaspeti din lovituri de la 11 metri. Farcasa s-a impus in deplasarea de la Somcuta Mare. Meciul s-a dispus pe terenul din Satulung. Targu Lapus trece de ultima clasata, Minerul Cavnic iar CS Seini castiga pe final in fata celor de la Satulung.

ACTUALIZARE

Duminica s-au jucat si ultimele doua jocuri. Unirea Sisesti a castigat usor intalnirea cu Spicul Ardusat. AS Dumbravita a pierdut la scor in deplasarea de la Viitorul Ulmeni. La acest meci trebuie sa mentionam faptul ca gazdele au deschis scorul abia in minutul 80. Celelalte trei goluri le-au marcat in minutele 88, 89 si 90.

Rezultate tehnice
Gloria Chechis – AS Comuna Recea 3-4 (2-1). Au marcat: I. Cosma 24′, Hidigan 40′, 48′, respectiv Popan 2′, David 63′, 68′ (penalti), Ciutu 80′ (penalti). La juniori: 1-3.
Progresul Somcuta Mare – CS Farcasa 0-2 (0-1). Au marcat: Mos 19′, Inceu 89′. La juniori: 2-1.
Lapusul Tg. Lapus – Minerul Cavnic 3-0 (0-0). Au marcat: C. Nyegrai 57′, 70′, Nodis 94′. Cartonas rosu: Petruska 81′ (cumul de cartonase galbene). La juniori: 4-1.
CS Seini – CS Comuna Satulung 4-2 (2-2). Au marcat: T. Czompa 23′, 89′, C. Craciun 40′, Coza 82′, respectiv O. Muresan 41′, Conea 42′. La juniori: 9-1.
Unirea Sisesti – Spicul Ardusat 5-1 (0-1). Au marcat: F. Sabo 63′, 76′, 87′, 90′, R. Petrusan 75′, respectiv Cormos 26′. La juniori: 7-1.
Viitorul Ulmeni – AS Dumbravita 4-0 (0-0). Au marcat: Feraru 80′, 88′, Al. Ignat 90′, Irinel 92′ (autogol). La juniori: 0-3 (lipsa asistenta medicala)

Meci restanta: Minerul Cavnic – AS Dumbravita 1-5. La juniori: 3-0.

11AS Dumbravita19401513-6612p-15
12Minerul Cavnic19201721-1006p-21
Clasament – Liga 4 QuickMobile, Seria Sud – juniori

1CS Seini19161290-2649p+19
2Progresul Şomcuta Mare19145064-2347p+17
3CS Farcasa19102752-3632p+5
4Minerul Cavnic18101770-3731p+7