AcasăEvenimentSportFotbal. Cupa Romaniei. Rapid Satu Nou de Sus (liga 5) s-a calificat...

Fotbal. Cupa Romaniei. Rapid Satu Nou de Sus (liga 5) s-a calificat in semifinalele fazei judetene ale competitiei

Astazi au fost programate jocuri din faza judeteana a Cupei Romaniei. Surpriza vine de la formatia de liga a cincea, Rapid Satu Nou de Sus. E drept, jucatorii acestei formatii au profitat de faptul ca prima echipa a avut meci de campionat iar la meciul de cupa au fost trimisi mai multi juniori. In consecinta, gazdele au castigat fara drept de apel. La Dragomiresti, Borsa a reusit sa se impuna in fata celor de la Iza. Meci interesant si la Sarasau unde gazdele au pierdut la loviturile de departajare in fata celor de la Marmatia Sighet. Dupa 120 de minute rezultatul a fost 0-0. FC Viorel Mateianu Baia Mare a castigat fara drept de apel intalnirea cu Spicul Ardusat (ocupanta locului secund in campionat). Oaspetii au rezistat doar prima repriza cand au incasat doar un gol. In partea a doua, au mai primit patru goluri si au marcat unul singur.