FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI – Progresul Șomcuta Mare întâlnește Rapid Jibou. Vezi programul meciurilor din turul I

0
46

 

FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI Progresul Șomcuta Mare va întâlni Rapid Jibou în prima rundă a fazei naționale a Cupei României, ediția 2017/2018. Meciul se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17.30, pe terenul din sat Săsar.

FOTBAL. CUPA ROMÂNIEI Prima rundă a fazei naţionale a ediţiei 2017/2018 a Cupei României se va disputa miercuri, 9 august, de la ora 17:30, atunci când Progresul Șomcuta Mare se va confrunta cu Rapid Jibou.

Conform programului, în această etapă intră în competiţie cele 42 de câştigătoare ale fazei judeţene și 10 echipe care au evoluat în ediția precedentă a Ligii 3.

Programul meciurilor din turul I al fazei naţionale a Cupei României

ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Bucovina Rădăuţi (SV)
CS Cimentul Bicaz (NT) – AS Viitorul Curiţa (BC)
AS Unirea Mirceşti (IS) – CSM Paşcani (IS)
FC 2007 Gîrceni (VS) – Sportul Chiscani (BR)
ACS Voinţa Cetate (BN) – AS FC Universitatea Cluj (CJ)
Progresul Şomcuta Mare (MM) – CS Rapid Jibou (SJ)
AS Luceafărul Decebal (SM) – CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
ACS Şurianu 1945 Sebeş (AB) – Unirea 1924 Alba Iulia (AB)
CS Juvenes Târgu Mureş (MS) – AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR)
ACS FC Păpăuţi (CV) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Şeica Mare (SB) – ASF Zărneşti (BV)
AS Voinţa Biled (TM) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
CS Şoimii Lipova (AR) – CS Millenium Giarmata (TM)
FC Voinţa Lupac (CS) – CS Inter Petrila (HD)
AS Recolta Dănceu (MH) – Ştiinţa Turceni (GJ)
CS Dunărea Calafat (DJ) – AS Milcov (OT)
CS Posada Perişani (VL) – ACS Şirineasa (VL)
AS Colibaşi (AG) – ACS Urban Titu (DB)
AS Gloria Gaz Metan Corneşti (DB) – FC Aninoasa (DB)
ACS Astra Plosca (TR) – AS Mihai Bravu (GR)
Bărăganul Ciulniţa (IL) – FC Agricola Borcea (CL)
AFC Regal Sport Club Ferdinand I (B) – ACS Petrolul 52 (PH)
CSO Bragadiru (IF) – ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) – CSM Focşani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzău (BZ) – AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)

În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se dispută prelungiri și, dacă egalitatea persistă, se execută lovituri de departajare. Federația Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitri pentru fiecare joc.

Faza a II-a a Cupei României, la care vor participa cele 26 de echipe calificate din faza I plus 32 echipe participante în ediţia precedent a Ligii 3, este programată să aibă loc miercuri, 23 august 2017, ora 17:30.

Datele de disputare ale celorlalte runde ale ediţiei 2016-2017 a Cupei României, faza naţională:

Faza a III-a: 13 septembrie 2017
Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
Șaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
Sferturi de finală: 28 februarie 2018
Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
Semifinale (retur): 9 mai 2018
Finala: 27 mai 2018

Sursa frf.ro

NICIUN COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ