AcasăEvenimentSportFĂRĂ VLAGĂ - HCM Minaur pierde în faţa CSM Bucureşti, după un...

FĂRĂ VLAGĂ – HCM Minaur pierde în faţa CSM Bucureşti, după un meci slab (VIDEO)

Meci slab făcut de elevii antrenati de Lars Walther în polivalenta baimareana. In fata unui public nu atat de numeros ca in alte dati, HCM Minaur a fost condusa de bucuresteni inca din primul minut, baimarenii fiind tinuti la doua, trei sau patru goluri diferenta. La finalul celor 60 de minute regulamentare de joc tabela de scor arata un sec 30-25.

La pauza bucurestenii conduceau la trei goluri, scor 16-13. Vicecampioana CSM Bucuresti a facut aproape ce a vrut pe teren, apararea Minaurului fiind in zi proasta astazi. HCM Minaur se afla in fata in fata unui start de sezon destul de slab. Baimarenii au facut foarte multe greseli in meciul de astazi, greseli care au dus infrangerea in fata propriilor suporteri. Suporteri care au avut ceva de impartit si cu cei doi arbitri, multe dintre decizii fiind constestate vehement.

Etapa următoare, HCM Minaur va evolua din nou împotriva unei echipe din București, campionii deplasându-se la CSA Steaua Alexandrion București.