AcasăEvenimentSportEchipa lui Dan Petrescu a făcut egal cu campioana Rusiei! Lacina Traore,...

Echipa lui Dan Petrescu a făcut egal cu campioana Rusiei! Lacina Traore, fostul atacant al lui CFR Cluj a înscris două goluri!

Dan Petrescu a inregistrat o remiza spectaculoasa in Rusia, scor 2-2, cu Zenit Sankt Petersburg, aproape sigur viitoare campioana.
Desi a avut un avantaj de doua goluri, Kuban nu a putut sa ii administreze lui Zenit a patra infrangere din acest sezon.
Lacina Traore, fostul atacant al lui CFR Cluj, a marcat ambele goluri ale lui Kuban, in minutele 60 si 73.
Intr-un interval de doar doua minute, Zenit a reusit insa egalarea, prin Arshavin, in minutul 78, si Shirokov, in minutul 80.
Etapa urmatoare, Kuban va intalni Rubin Kazan, sambata de la ora 17:00.
Kuban Krasnodar ocupa locul opt in Rusia, cu 56 de puncte in 39 de meciuri.
De partea cealalta, Zenit e prima in Rusia, cu 80 de puncte, 12 mai mult decat ocupanta locului secund, Spartak Moscova.