AcasăEvenimentSportDUPĂ O PAUZĂ DE TREI SĂPTĂMÂNI - Academia de Handbal Minaur joacă...

DUPĂ O PAUZĂ DE TREI SĂPTĂMÂNI – Academia de Handbal Minaur joacă din nou în Divizia A

DUPĂ O PAUZĂ DE TREI SĂPTĂMÂNI Academia de Handbal Minaur nu a avut programate jocuri în ultimele trei săptămâni, datorită numeroaselor retrageri din Divizia A.

DUPĂ O PAUZĂ DE TREI SĂPTĂMÂNI Ultimul joc a a fost în 11 martie, când Academia de Handbal s-a impus pe teren propriu cu 25-22 în fața Centrului Național de Excelență din Sighișoara în cadrul etapei cu numărul 17.

Sâmbătă, 1 aprilie, începând cu ora 17:00, Academia de Handbal Minaur va juca în deplasare la HC Sibiu într-o partidă din cadrul etapei cu numărul 20.

Partida va fi arbitrată de Dacian Chiriac – Daniel Vlasa (ambii din Bistrița-Năsăud).

Academia de Handbal Minaur ocupă locul opt, având 16 puncte după 15 meciuri disputate, în timp ce HC Sibiu se află ocupă penultimul loc, cu doar opt puncte în 14 meciuri. În ultimul joc disputat, gazdele noastre de sâmbătă au remizat pe terenul echipei CSU CNOT Brașov, scor 32-32.

Etapa cu numărul 20 mai propune și următoarele jocuri: CSM Oradea – Universitatea Craiova și HCM Sighișoara – CSU CNOT Brașov. Meciul dintre CNE Sighișoara și CS Minaur s-a disputat pe 12 martie, terminat cu victoria echipei CS Minaur, scor 37-25.