AcasăEvenimentSportDIVIZIA A - CS Minaur și Universitatea Cluj deschid etapa cu numărul...

DIVIZIA A – CS Minaur și Universitatea Cluj deschid etapa cu numărul doi

DIVIZIA A Vineri, 23 septembrie, începând cu ora 18:00, CS Minaur va debuta oficial pe propriul teren în sezonul 2016/2017 al Diviziei A.

DIVIZIA A Adversara echipei CS Minaur este Universitatea Cluj.

În etapa inaugurală, CS Minaur a jucat tot în Sala Polivalentă “Lascăr Pană” din Baia Mare, fiind considerată oaspete în întâlnirea cu AH Minaur.

În acea dispută, CS Minaur s-a impus cu 41-19, după ce la pauză avea doar trei goluri în avantaj, scor 16-13.

La partida împotriva Universității Cluj intrarea spectatorilor se va face pe bază de bilet, prețul unui tichet fiind de 5 lei.

Biletele se vor pune în vânzare în ziua meciului la casa de bilete a Sălii Polivalente începând cu ora 16:00.

În prima etapă, Universitatea Cluj s-a impus la scor, 43-26 în fața Politehnicii Timișoara.

Citeşte şi HANDBAL – Datorită golaverajului, CS Minaur este lider în Divizia A

De altfel, CS Minaur și Universitatea Cluj împart prima poziție în clasament alături de HCM Sighișoara, CSM Oradea și Universitatea Craiova.

Partida de mâine va fi arbitrată de cuplul Mihai Botez (Arad) – Remus Ardelean (Bihor).

CS Minaur și Universitatea Cluj s-au întâlnit și în perioada de pregătire, victoria revenind băimărenilor, scor 37-19.

La pauza jocului, diferența dintre cele două echipe a fost de nouă goluri, scor 19-10.