AcasăEvenimentSportCum a trăit ”The Special One” regalul de pe Bernabeu. Jose Mourinho,...

Cum a trăit ”The Special One” regalul de pe Bernabeu. Jose Mourinho, nebun de bucurie dupa golul lui Ronaldo

Jose Mourinho, antrenorul celor de la Real Madrid, s-a descatusat dupa golul victoriei inscris de Cristiano Ronaldo in poarta celor de la Manchester City, in Liga Campionilor.

Mourinho a sarit de pe banca de rezerve si a plonjat in genunchi pe gazon, in stilul marilor atacanti, el depasind cu mult limitele spatiului tehnic si intrand chiar in terenul de joc!

„Nu conteaza modul in care am ales sa sarbatoresc eu, importanta este partida. Cei care iubesc fotbalul au avut parte de un regal. Sunt foarte mandru de echipa, eram oricum, indiferent de rezultat. M-am temut la un moment dat ca lucrurile nu merg in directia buna si ca exista riscul sa pierdem, insa am fi pierdut luptand ca animalele, nu cum s-a intamplat in meciurile cu Getafe si Sevilla. E important sa stiu ca atunci cand jucatorii vor, pot!”, a spus Mourinho dupa meci.

Spaniolii au descoperit ca „The Special One” s-a mai bucurat in acest fel doar o singura data.

Pe 31 octombrie 2006, Chelsea, cu Mourinho pe banca, juca impotriva Barcelonei in grupele Champions League. Catalanii conduceau cu scorul de 2-1, insa Drogba a restabilit egalitatea in minutul 90, moment in care tehnicianul portughez a tasnit de pe banca.

Real Madrid a obtinut o victorie dramatica, scor 3-2, in fata celor de la Manchester City in derbiul serii din Champions League. Golul izbavitor a fost inscris de Ronaldo in ultimul minut de joc.