AcasăEvenimentSportCS MINAUR - Victorie în ultimul meci în fața propriilor fani

CS MINAUR – Victorie în ultimul meci în fața propriilor fani

CS MINAUR La fel cum ne-a obișnuit în cursul acestui sezon, echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Minaur a obținut o nouă victorie la scor, 41-28 în fața echipei CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu în ultimul meci acasă din anul competițional 2016/2017. La pauză, CS Minaur a condus cu 20-12.

Oaspeții au început mai bine jocul și au condus cu 3-1 (min. 4) și 8-4 (min. 11), însă CS Minaur a intrat în avantaj după ce a marcat cinci goluri consecutive, ducând scorul la 9-8.

De la 9-9 au urmat șase goluri consecutive marcate de echipa noastră, distanțându-se astfel la 15-9 (min. 25).

La pauză, diferența dintre cele două echipe a fost de opt goluri, scor 20-12. Repriza secundă a fost una fără istoric, menținându-se în mare parte diferența înregistrată la pauză. Scorul final a fost 41-28.

Pentru echipa noastră urmează ultimul meci al sezonului, unul de palmares, în deplasare la CSU CNOT Brașov.

minaur1

CS Minaur – CSU Constantin Brâncuși Tg. Jiu 41-28 (20-12)

Sala Sporturilor “Lascăr Pană”

Au arbitrat: Marius Stan – Alex Moldovan (ambii din Mureș)

Aruncări de la 7m: 2-4 (transformate 2-2)

CS Minaur: Alexandru Bucătaru – Tudor Marta (7 goluri), Alexandru Sabău (6), Daniel Mureșan (4), Răzvan Farcaș (4), Benjamin Szabo (4), Cristi Bodnărescu (4), Robert Nagy (3), Tudor Botea (3), Yurii Pop (2), Bogdan Mihai (2), Alexandru Farcaș (1), Răzvan Mledenciu (1), Călin Căbuț. Antrenor: Raul Fotonea.