AcasăEvenimentSportCOMPETIȚIA „TROFEUL MINAUR” – CS Minaur s-a impus în partida inaugurală în...

COMPETIȚIA „TROFEUL MINAUR” – CS Minaur s-a impus în partida inaugurală în fața celor de la CSM Satu Mare

COMPETIȚIA „TROFEUL MINAUR”  Echipa de handbal masculin a Clubului Sportiv Minaur s-a impus în partida inaugurală a Trofeului “Minaur”, scor 25-24 în fața echipei de Liga Națională, CSM Satu Mare. Tot un gol le-a despărțit pe cele două echipe și la pauza jocului, scor 13-12.

CS Minaur a început excelent partida, conducând cu 5-1 după primele zece minute de joc. Echipa din Satu Mare a anulat rapid diferența și s-a apropiat la 7-5 în minutul 15. Cu zece minute înainte de finalul primei reprize, CS Minaur a condus cu 12-8, însă oaspeții au marcat trei goluri și s-au apropiat la 12-11. Aceasta a fost și diferența cu care cele două echipe au intrat la pauză, scor 13-12.

La fel ca și în prima repriză, CS Minaur a condus în majoritatea timpului, singurele momente în care CSM Satu Mare s-a aflat în avantaj s-au consemnat la 15-16 și 16-18, însă CS Minaur a revenit, iar la final s-a impus cu 25-24.

În a doua partidă de la Trofeul Minaur, echipa noastră va juca mâine 20 ianuarie, începând cu ora 14:00 împotriva Potaissei Turda.