AcasăEvenimentSportCAMPIONI - Angajatii ISU Maramures au luat premii cu nemiluita la "Cupa...

CAMPIONI – Angajatii ISU Maramures au luat premii cu nemiluita la „Cupa Jandarmeriei” 2012

Pompierii maramureşeni s-au dovedit, încă o dată, adevăraţi performeri în sport. La competiţiile desfăşurate sub genericul “Cupa Jandarmeriei”, ediţia 2012, organizate de către  Inspectoratul de Jandarmi Judeţean “Pintea Viteazul” Maramureş,  personalul I.S.U. a obţinut locuri fruntaşe la toate sporturile şi categoriile la care a participat.

Astfel, la tenis de masă, lt.col. Ovidiu Moldovan, comandantul Detaşamentului de Pompieri Sighetu Marmaţiei s-a clasat pe locul întâi la simplu, categoria open. Tot la tenis  de masă, la dublu, echipa plt.adj.şef Radu Şiman- plt. Petru Dolca, ambii de la Detaşamentul de Pompieri Sighetu Marmaţiei, a obţinut locul II.

În  competiţia de fotbal, echipa I.S.U. Maramureş şi-a devansat toţi adversarii şi a obţinut un binemeritat loc I, după un parcurs de excepţie. În competiţia de şah, plt.adj. Cornel Băbuţ s-a clasat pe locul II.