AcasăEvenimentSportBölöni și Lazăr au schimbat liderul în Grecia! PAOK Salonic a urcat...

Bölöni și Lazăr au schimbat liderul în Grecia! PAOK Salonic a urcat pe locul trei în clasament

PAOK Salonic, echipă de fotbal pregătită de antrenorul român Ladislau Bölöni, la care evoluează mijlocașul central Costin Lazăr, a obținut duminică seara, la Atena, o victoria mare: 2-0 cu Panathinaikos, liderul campionatului de până în această rundă.
Meciul s-a disputat cu porțile închise și a contat pentru etapa a 23-a de campionat. La PAOK, internaționalul Costin Lazăr a evoluat tot meciul și a fost printre cei mai buni de pe teren. Golurile au fost marcate de Lino, în minutul 53, din penalty, și de Salpingidis (84). În primul minut de prelungire, gazdele au ratat un penalty.
În urma acestui rezultat, Panathinaikos Atena a pierdut poziția de lider.
Tot în această etapă, Olympiakos Pireu s-a impus cu 2-0, în deplasare, în partida cu OFI Creta.
În fruntea clasamentului, Olympiakos are 55 de puncte, iar Panathinaikos – 54 de puncte. Pe locul 3 se află PAOK Salonic, cu 42 de puncte.