AcasăEvenimentSportAMICALE - FCM Baia Mare și CSM Sighetu Marmației continuă perioada de...

AMICALE – FCM Baia Mare și CSM Sighetu Marmației continuă perioada de pregătire

FCM Baia Mare și CSM Sighetu Marmației continuă seria meciurilor amicale desfășurate în perioada de cantonament. Echipa antrenată de Dorin Toma a înregistrat al doilea eșec din tot atâtea partide, liderul Seriei a II-a din Liga a II-a fiind învinsă în Ungaria de Kisvarda FC în timp ce CSM Sighetu Marmației a câștigat al doilea meci din perioada de pregătire.

Kisvarda FC s-a impus cu scorul de 2-1 după ce la pauză echipa băimăreană se afla în avantaj. Golul formaţiei a fost marcat de Cosmin Sîrbu în minutul 32 de la o fază pornită de proaspăt transferatul la FCM Baia Mare, Ciprian Vasilache. În debutul părţii secunde FC Municipal îşi putea mări avantajul prin ocazia destul de mare a lui Mihai Deac. Pentru FCM Baia Mare au jucat: Ormenişan (40 Bota, 80 Roşiianu) – Străuţ (46 Giurgiu), Oltean (46 Urs), Ilie (46 Daminuţă), Duruş, Ignea (46 E. Dică), D. Munteanu, Sîrbu (46 Leonte), Păcurar (65 Costinar), Vasilache, Cârjan (46 Deac).

FCM Baia Mare îşi încheie stagiul de pregătire de la Nyirbator sâmbătă. Ultimul meci de verificare îl are programat astăzi, 12 februarie. Liderul Serii a II-a a Ligii II va susține partida cu Naţional Sebiş, echipă de Liga a III-a.

CSM Sighetu Marmației au câștigat însă al doilea meci amical programat pentru această perioadă. Sighetenii i-au învins pe cei de la Recolta Dorolț, impunându-se cu scorul de 2-0. Pentru CSM Sighetu Marmației au marcat Denis Lemac și Brian Lemac.

Cele două echipe, CSM Sighetu Marmației și FCM Baia Mare, se vor întâlni în această perioadă de pregătire. Formațiile vor susține un meci amical în data de 20 februarie, partida având loc în incinta bazei sportive din Sighetu Marmației.