AcasăEvenimentACTUALIZARE/FUTSAL FEMININ U17 – Maramureșul, reprezentat de două echipe la Odorheiu Secuiesc

FUTSAL FEMININ U17  Două echipe din Maramureș joacă în aceste zile la turneul de futsal feminin U17 ce se desfășoară la Odorheiu Secuiesc. Este vorba despre Independența Baia Mare și Venus Maramureș. În urma acestui turneu va lua naștere echipa națională a României U17 care va participa la viitoarele competiții internaționale.

Repartizate în cinci grupe, la Odorheiu Secuiesc participă un număr de 20 de echipe:

Ladies Târgu Mureș, Olimpia Cluj, Fair Play București, Universitatea Galați, Armonia Fălticeni, Vasas Femina Odorheiu Secuiesc, Sporting Lugas, Real Craiova, CFR Timișoara, ACS Drobeta Turnu Severin, Venus Maramureș, Independența Baia Mare, Universitatea Alexandria, Heniu Prundu Bârgăului, FC Vicovul de Sus, Vulpițele Galbene Roman, CSM Pașcani, Universitatea Alexandria, Navobi Iași și Banat Girls.

FUTSAL FEMININ U17 2

Independența Baia Mare a jucat sâmbătă trei partide: cu Drobeta Turnu Severin, scor 4-0, marcatoare Ana Florean (2), Roberta Silaghi și Raluca Dragoș, cu Alexandria, scor 0-5 și cu Fair Play București, scor 4-0, marcatoare Daiana Burde, Alexandra Boldijar și Raluca Dragoș (2). În urma acestor rezultate, Independența s-a calificat în sferturile de finală a turneului unde, duminica, întâlnește puternica echipă a Clujului, Olimpia.

FUTSAL FEMININ U17 3

Venus Maramureș a pierdut sâmbătă toate cele trei partide, singurul gol al maramureșencelor fiind marcat de Larisa Boloș.

Actualizare:

În sferturile de finală ale turneului, Independența Baia Mare a pierdut în fața celor de la Olimpia Cluj, cu scorul de 4-1. Pentru formația băimăreană a marcat Roberta Silaghi.

Roberta Silaghi a intrat în atenția naționalei U17 a României la fotbal. Ea va fi selecționată în anumite acțiuni ale naționalei.