AcasăEvenimentSportA MARCAT IN BUNDESLIGA. Maxim, rezerva lui Piturca, a inscris in poarta...

A MARCAT IN BUNDESLIGA. Maxim, rezerva lui Piturca, a inscris in poarta campioanei!

Alexandru Maxim a marcat primul sau gol pentru echipa germana VfB Stuttgart, in meciul pe care Borussia Dortmund, campioana en-titre a Germaniei, l-a castigat cu 2-1. Fostul jucator al Pandurilor a punctat in minutul 61, cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Dortmund deschisese scorul prin Lukasz Piszczek in minutul 28. In superioritate numerica, Dortmund a mai punctat o data, in minutul 83, prin Lewandowski.

Alexandru Maxim a fost scos de pe teren in minutul 73, primind ovatii la scena deschisa din partea spectatorilor.
Tanarul international a fost cumparat de VfB Stuttgart in aceasta iarna contra sumei de 1,5 milioane de euro.