AcasăEvenimentSportÎNFRÂNGERE LA CĂLĂRAŞI - CS Minaur a pierdut în optimile Cupei României,...

ÎNFRÂNGERE LA CĂLĂRAŞI – CS Minaur a pierdut în optimile Cupei României, scor 37-32

ÎNFRÂNGERE LA CĂLĂRAŞI CS Minaur a pierdut sâmbătă, 17 decembrie, în optimile Cupei României, scor 37-32 în deplasare la formația de Liga Națională Dunărea Călărași.

ÎNFRÂNGERE LA CĂLĂRAŞI Echilibrul dintre cele două echipe s-a rupt din minutul 42, când gazdele s-au distanțat de la 23-22 la 28-23.

La pauză, cele două echipe au fost despărțite de patru goluri, scor 20-16, scrie minaur.ro.

Începutul de joc a fost echilibrat, scor 4-3 în minutul 6, după care Dunărea s-a distanțat la 8-4 în minutul 13.

În minutul 20, diferența a fost de șapte goluri, scor 14-7. Până la pauză, CS Minaur s-a apropiat la patru goluri, scor 20-16.

CS Minaur a ieșit mai bine de la vestiare și s-a apropiat la un singur gol în minutul 42, 23-22, însă gazdele și-au revenit și au mărit diferența la cinci goluri, scor 28-23.

La final, Dunărea Călărași s-a impus cu 37-32.

Acesta a fost ultimul meci pentru echipa noastră în 2016.

Divizia A se va relua pe 18 februarie 2017, CS Minaur urmând să întâlnească Academia de Handbal Minaur pe teren propriu.

CS Minaur: Alexandru Bucătaru, Paul Simulescu – Alexandru Sabău (11 goluri), Daniel Mureșan (5), Robert Nagy (4), Răzvan Farcaș (3), Cristi Bodnărescu (3), Răzvan Mledenciu (3), Alin Câmpan (2), Călin Căbuț (1), Tudor Botea, Yurii Pop, Tudor Marta, Bogdan Mihai, Alexandru Farcaș. Antrenor: Raul Fotonea.